Reklama

"Pięknie jest spotkać drugiego człowieka"

20 września bp Roman Marcinkowski gościł w murach Warsztatów Terapii Zajęciowej, które od kilku lat funkcjonują na terenie parafii w Imielnicy. Spotkał się tam z uczestnikami Warsztatów i ich opiekunami. "Gdy tu przybyłem, pomyślałem sobie, że jadę do znajomych" - powiedział Ksiądz Biskup, ku powszechnej radości zgromadzonych. "Bardzo się cieszę, że te Warsztaty istnieją, że macie tu także możliwość spotkań, pracy i spędzania czasu - zauważył Gość Warsztatów.
- Jak ktoś zostaje sam ze sobą, różne myśli pojawiają się w jego głowie, nie zawsze najlepsze. Bo samotność sprawia, że człowiek czuje się niepotrzebny. To zaś, co jest piękne, to spotkać drugiego człowieka, który stanie przy nas i nam pomoże. Nawet zdrowi ludzie przeżywają jakieś trudności i gdy ktoś się zajmie nimi, to jest im lżej. Skoro człowiekowi zdrowemu potrzebny jest ktoś, kto będzie dla niego oparciem, to cóż dopiero wtedy, gdy jest się nie w pełni sprawnym".
Ksiądz Biskup wyraził także wdzięczność ludziom, którzy tworzyli ten dom i którzy wciąż w ten dom inwestują. Jednocześnie zauważył, że zarówno same Warsztaty, jak wszystko to, co dzieje się w ich ramach, pozwala nam zobaczyć różne wymiary życia.
Uczetnikom zajęć w WTZ oraz ich opiekunom Biskup Roman ofiarował kasetę wideo z zapisem ostatniej pielgrzymki Ojca Świętego do Polski. Natomiast jedna z uczestniczek Warsztatów ofiarowała Księdzu Biskupowi własnoręcznie wyhaftowany obraz. Uwieńczeniem pobytu Księdza Biskupa w murach Warsztatów Terapii Zajęciowej było wspólne zdjęcie wszystkich zgromadzonych.
Spotkanie odbyło się z inicjatywy prezesa Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych "Pomoc dzieciom" - Stanisława Lewandowskiego.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W niedzielę 26 września obchodzimy 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

2021-09-26 10:41

[ TEMATY ]

uchodźcy

migranci

AFPPHOTO/NIKOLAY DOYCHINOV/East News

„Dzisiaj Kościół jest wezwany do wyjścia na ulice peryferii egzystencjalnych, aby leczyć zranionych i szukać zagubionych, bez uprzedzeń i lęku, bez prozelityzmu, ale w gotowości do poszerzenia swojego przybytku, aby móc przyjąć wszystkich” – napisał papież Franciszek w orędziu na tegoroczny, 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

„Zamknięte i agresywne nacjonalizmy (por. Fratelli tutti, 11) oraz radykalny indywidualizm (por. tamże, 105) rozbijają czy też dzielą nas, zarówno w świecie, jak i w obrębie Kościoła. A najwyższą cenę płacą ci, którzy najłatwiej mogą zostać innymi: cudzoziemcy, migranci, zmarginalizowani, ci, którzy mieszkają na peryferiach egzystencjalnych” – czytamy w orędziu. „Do wszystkich mężczyzn i kobiet na świecie kieruję mój apel, abyśmy (…) odbudowali rodzinę ludzką, by razem tworzyć naszą przyszłość sprawiedliwości i pokoju, upewniając się, że nikt nie zostanie wykluczony. (…) jeśli tylko tego chcemy, możemy przekształcić granice w uprzywilejowane miejsca spotkania, gdzie może rozkwitnąć cud coraz większego my” – zaapelował Ojciec Święty.

CZYTAJ DALEJ

Izabela Tyras: kolejne pokolenie przejmuje sztafetę pielgrzymkową

2021-09-25 08:12

[ TEMATY ]

rodzina

pielgrzymka

małżeństwo

MBoguslaw /pixabay

„Zawsze najbardziej wzrusza mnie to, jak pielgrzymują całe rodziny” – powiedziała dla Family News Service Izabela Tyras, dyrektor Biura Prasowego Jasnej Góry. W dniach od 25 do 26 września br. odbędzie się XXXVII Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Z racji roku św. Józefa przeżywana będzie pod hasłem „Pójdźcie do Józefa”. Wśród licznych pielgrzymów jasnogórskich rodziny zajmują szczególne miejsce.

W niedzielę 26 września, w dniu centralnej uroczystości, na Szczycie Jasnogórskim o godz. 11:00 będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem abpa Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego. W jej ramach zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie oraz dokona się zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Pokoju. Ponadto ślubowanie złożą nowi doradcy życia rodzinnego.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: wystrzegajmy się zamknięcia w małych grupkach

2021-09-26 12:36

[ TEMATY ]

Franciszek

youtube.com/vaticannews

Przed zamykaniem się w małych, ekskluzywnych grupkach przestrzegł Ojciec Święty w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”.

Papież nawiązał do fragmentu Ewangelii (Mk 9, 38-41), czytanego w 26 niedzielą zwykłą roku B, w którym mowa o tym, że uczniowie zabraniali pewnemu człowiekowi wypędzania złych duchów w imię Jezusa. Pan zachęca ich, aby nie stawiali przeszkód tym, którzy czynią dobro i wzywa do czuwania nad własnym sercem, aby nie ulegli złu i nie gorszyli innych – wskazał Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję