Reklama

Niedziela Legnicka

Życie poświęcone Bogu

- Jestem Panie, bo mnie wezwałeś: - Przyjdź córko, aby Bóg uświęcił twoje zamiary przez naszą pokorną posługę – taki dialog między biskupem diecezjalnym, a kandydatką do stanu dziewictwa konsekrowanego, toczył się w katedrze, 7 października, podczas uroczystej Mszy św.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Swoją wolę życia w stanie dziewictwa poświęconego Jezusowi Chrystusowi, wyraziła Monika Skrobiewska, z parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Legnicy. Moment ten nastąpił po długim rozeznawaniu swojej drogi życiowej, działalności propagującej Boże Miłosierdzie wśród najmłodszego pokolenia, w ramach założonego i prowadzonego przez siebie stowarzyszenia „Faustynka”, a także po formacji duchowej oraz przedstawieniu swej prośby biskupowi.

- Droga Moniko. Niech całe twoje życie, będzie zgodne z tym powołaniem i z konsekrowaną godnością. Święta Matka Kościół, niniejszym przez tą celebrację, modlitwę, uważa cię za wybraną cząstkę ludu duchowego, by także i przez ciebie rozkwitała duchowa płodność. Bo przecież jest i takie macierzyństwo które nazywamy duchowym. Jest i taka płodność, która wzbudza w innych wiarę, zapał, gorliwość, do służenia Panu Bogu. Taką nienaruszoną wiarę zachowaj. Takiej niezachwianej nadziei strzeż. Taką szczerą miłość rozwijaj. Bądź roztropną i czuwaj, by pycha nie skaziła tego wielkiego daru, który dzisiaj składasz Panu Bogu i jednocześnie od Boga otrzymujesz – mówił biskup legnicki Andrzej Siemieniewski.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Znakiem zaślubin Chrystusowi, obok wy[powiedzianych słów przyrzeczeń, stała się obrączka oraz księga Liturgii Godzin, która odtąd ma codziennie towarzyszyć konsekrowanej dziewicy.

Uroczystość, odbyła się w gronie duchowieństwa, bliskich i jej przyjaciół.

Sam obrzęd, nawiązuje do czasów apostolskich, kiedy to dziewice chrześcijańskie, powołane przez Pana, by poświęcić się Mu w sposób niepodzielny w większej wolności serca, ciała i ducha, podejmowały za aprobatą Kościoła decyzję życia w stanie dziewictwa, dla Królestwa niebieskiego.

Do konsekracji można dopuszczać dziewice żyjące w świecie, które nigdy nie zawierały małżeństwa ani nie żyły publicznie, czyli jawnie, w stanie przeciwnym czystości, według ogólnej opinii przez swój wiek, roztropność i obyczaje dają rękojmię, że wytrwają w życiu czystym oraz poświęconym służbie Kościołowi i bliźnim i zostały dopuszczone do konsekracji przez Biskupa Diecezjalnego.

Reklama


  

2023-10-11 18:58

Ocena: +2 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Konsekracja biskupa pomocniczego

Głównym konsekratorem był abp Józef Kupny metropolita wrocławski, a współkonsekratorami biskup legnicki Andrzej Siemieniewski i metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.

Uroczystość odbyła się w gronie Rodziców i rodziny nowego biskupa, parafian w której przez ostatnie lata były proboszczem, delegacji różnych wspólnot którym towarzyszył swoją troską duszpasterską, delegacje władz, samorządowców, służb mundurowych, organizacji patriotycznych, zgromadzeń zakonnych i licznego grona duchowieństwa. Wśród obecnych biskupów, znaleźli się w większości biskupi z sąsiadujących z diecezją legnicką diecezji z Polski, oraz Czech i Niemiec.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Karol Porwich/Niedziela

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Kard. Ryś: czy królestwo Boże rośnie w Tobie?

2024-06-16 19:08

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archidiecezja Łódzka

W Ksawerowie k. Łodzi, w parafii pw. MB Częstochowskiej odbyły się dziś uroczystości związane z jubileuszem 25-lecia przedszkola prowadzonego przez Siostry Karmelitanki. W dziękczynieniu, któremu przewodniczył kard. Grzegorz Ryś uczestniczyły dzieci wraz ze swoimi rodzicami, absolwenci przedszkola oraz cała ksawerowska wspólnota parafialna.

- Królestwo Boże rośnie w nas z tego, co my lekceważymy: ze Słowa Bożego, z sakramentów, z drugiego człowieka, którego uważamy za gorszego od siebie, słabego, grzesznego, który nie ma mi nic do powiedzenia, od którego nic nie przyjmę. Możesz nie przyjmować, ale to jest dowód na to, że jesteś królestwem własnym, a nie Bożym!- mówił kard Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję