Reklama

Niedziela Małopolska

Potrzeba ojców pro-life!

Niedziela małopolska 25/2014, str. 1

[ TEMATY ]

pro‑life

Archiwum Alma Spei

Jesteśmy świadkami ataków na lekarzy-katolików, którzy podpisali się pod deklaracją wiary w przedmiocie płciowości i płodności ludzkiej, zainicjowaną przez mieszkającą w Krakowie dr Wandę Półtawską. „Postępowe” środowiska atakują lekarzy, ale równie dobrze mogłyby zaatakować każdego z nas. Przecież, wypowiadając Credo, publicznie deklarujemy swoją wiarę. Czy nie czynią tego politycy, chętnie pojawiający się na uroczystościach religijnych, fotografujący się z Papieżem? Problem polega na tym, że chcieliby rozbieżności pomiędzy tym, co dzieje się w świątyni i tym, co toczy się poza nią. Jak dobrze, że są ludzie, którzy takiej rozbieżności nie uznają – chcą być sobą gdziekolwiek się znajdują. Chcą być spójni. I cieszą kolejne boje światłych Polaków o to, aby lekarze, którzy nie chcą dokonywać aborcji, nie byli zobowiązani wskazywać na ludzi czy placówki wykonujące te „zabiegi”.

Drugim wydarzeniem, które szczególnie poruszyło opinię publiczną wrażliwą na sprawy pro-life, było zignorowanie przez Komisję Europejską głosów ponad 2 milionów obywateli z 28 krajów, którzy podpisali się pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Jeden z nas”. Jakub Bałtroszewicz przewodniczący Polskiego Komitetu Narodowego Inicjatywy oraz członek zarządu Fundacji „Jeden z nas” (a zarazem mieszkaniec Krakowa!), komentując postawę Komisji Europejskiej, stwierdza: – Niestety okazuje się, że Komisja Europejska jest w stanie zgodzić się z obywatelami jedynie wtedy, gdy obywatele myślą tak jak Komisja. Narzędzie (Europejskiej Inicjatywy Europejskiej), które zostało stworzone jako narzędzie demokratyzujące Unię Europejską lub korygujące stanowisko Komisji Europejskiej okazało się nieskuteczne (...). Tym samym widzimy, że Komisja Europejska nie jest zainteresowana, by obywatele mieli wpływ na prawo europejskie, a zmiany są możliwe tylko wtedy, jeżeli zgadzają się ze stanowiskiem lub planami samej Komisji. Komisja Europejska wskazując na „najwyższe standardy etyczne”, którymi się kieruje, mówi nie tyle, że nie widzi możliwości wprowadzenia zaproponowanych przez EIO „Jeden z nas” zmian, ale raczej, że nie widzi potrzeby, by takie zmiany wprowadzać. I to właśnie na ten „brak potrzeby” chciałbym szczególnie Państwu zwrócić uwagę. Bo „brak potrzeby” wprowadzenia jakichkolwiek zmian do prawa europejskiego jest najważniejszym argumentem za potrzebą kontynuowania dalszej walki o zwiększenie ochrony prawa do życia w prawie europejskim – argumentuje Jakub Bałtroszewicz (pełny komentarz na www.jedenznas.pl).

Dobrych zmian w prawie polskim i europejskiem nie dokona byle kto. Dokonają tego ludzie wychowani przez szlachetnych rodziców, którzy źródło swojej siły czerpią z Boga Ojca. Dlatego nie tylko w Dzień Ojca, o takich ludzi się módlmy! Takie osoby wspierajmy!

2014-06-17 12:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kolejne dwa wyroki uniewinniające działaczy pro-life

[ TEMATY ]

wyrok

pro‑life

Fotolia.com

Zapadły kolejne dwa wyroki uniewinniające wolontariuszy Fundacji Pro-Prawo do Życia. Tym razem o braku winy działaczy pro-life orzekł Sąd Okręgowy w Lublinie oraz Sąd Rejonowy w Rzeszowie. Obrońcy życia, w związku z prowadzonymi pikietami antyaborcyjnymi, byli obwinieni o rzekome wywoływanie zgorszenia w miejscu publicznym oraz tzw. czyn nieobyczajny. Przed sądami reprezentowali ich prawnicy Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

Postępowania zostały wszczęte przez policję z uwagi na doniesienia złożone w związku z prezentowaniem w miejscu publicznym banerów przedstawiających dzieci uśmiercone w wyniku aborcji. Następnie sprawy były przekazane do sądów.

CZYTAJ DALEJ

Liczne ofiary i poważne zniszczenia po silnym trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii

2023-02-06 07:29

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/EPA/REFIK TEKIN

Co najmniej 568 osób zginęło w rezultacie trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,8, ktore nawiedziło w poniedziałek nad ranem południowo wschodnią Turcję i północną Syrię. Setki domów zostało uszkodzonych lub zniszczonych. Trwa akcja ratunkowa.

Ofiary śmiertelne stwierdzono w prowincji Osmanija na południu kraju i Sanliurfa na południowym wschodzie - poinformowali gubernatorzy tych prowincji. Kolejne osoby zginęły - według lokalnych władz - w prowincji Urfa. Ofiary zginęły pod gruzami zawalonych domów.

CZYTAJ DALEJ

Turcja: Prezydent Erdogan zarządził 7-dniową żałobę narodową po tragicznych trzęsieniach ziemi

2023-02-06 20:11

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/EPA/REFIK TEKIN

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zarządził w poniedziałek siedmiodniową żałobę narodową w następstwie dwóch trzęsień ziemi w południowo-wschodniej części kraju, w których zginęło co najmniej 1651 osób.

Zgodnie z prezydenckim dekretem flagi będą opuszczone do połowy masztów aż do zachodu słońca w niedzielę 12 lutego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję