Reklama

Wiara

15 maja

#TrzymajSięMaryi: Ta, która zna swoje miejsce. Czy umiesz dać pierwszeństwo Bogu?

Stajemy dzisiaj obok Maryi, aby usłyszeć od Niej Dobrą Nowinę o tych wszystkich momentach i sytuacjach w życiu, kiedy potrzebujemy dać pierwszeństwo Bogu i uznać Jego prawa do tych, których kochamy i o których się troszczymy.

Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym zostało nazwane przez anioła, zanim się poczęło w łonie. Łk 2,21.

Patrzymy na niemal niewidoczną w tej dzisiejszej Ewangelii Maryję i uczymy się od Niej wielkiej i bardzo konkretnej pokory wobec Boga. Nadając Jezusowi nie inne, ale to właśnie imię, które w zwiastowaniu objawił Jej anioł, Maryja uznaje i potwierdza pierwszeństwo praw Boga wobec Jezusa, przed Jej własnymi. Jego życie należy najpierw do Boga. Jego los należy do Boga. To Bóg ma prawo decydować, kim będzie Jej Syn. To Bóg wyznaczył Mu misję. To nie jest tylko o tym, że Maryja nie próbuje zazdrośnie uzurpować sobie władzy nad swoim dzieckiem.

To jest też, a może przede wszystkim o tym, że ze względu na te prawa Boga jest gotowa i potrafi „powściągnąć” swoją miłość i naturalną matczyną troskę.

Podziel się cytatem

Wydarzenie obrzezania jest dobrym momentem, by to zobaczyć. Można wątpić, by Maryi przemknęła choć myśl o tym, by nie dopuścić do obrzezania Jej maleńkiego Synka. Wszak szło o wierność Torze, o nakaz samego Boga, o nieusuwalny znak przynależności do Niego. A z drugiej strony trudno sobie wyobrazić, żeby nie przeżywała oczywistego matczynego niepokoju w związku z czekającym Go cierpieniem, z jakim wiąże się przecież ten obrzęd.

Reklama

Stajemy więc dzisiaj obok Maryi, aby usłyszeć od Niej Dobrą Nowinę o tych wszystkich momentach i sytuacjach w życiu, kiedy potrzebujemy dać pierwszeństwo Bogu i uznać Jego prawa do tych, których kochamy i o których się troszczymy. To przecież wcale nie jest tylko o relacjach rodziców i dzieci, ale o każdej absolutnie relacji, w której na kimś nam zależy. Uznać, że ten człowiek, którego kocham, dla którego chcę jak najlepiej, jest przede wszystkim Boży? Że moja, największa nawet i najszczersza miłość do niego nie daje mi prawa, by stanąć między nim a Bogiem? Że tego mi po prostu nie wolno, nawet jeśli Bożych planów i zamiarów względem niego nie rozumiem? To nie jest proste. Nie jest łatwe. Nie jest oczywiste. Nasza emocjonalność niejednokrotnie będzie się buntowała w tej kwestii. Także dlatego tak bardzo potrzebujemy „zapraszać” Maryję do naszych relacji. Choćby poprzez uparte „omadlanie” ich tą tak pokorną (i uczącą pokory) modlitwą, jaką jest różaniec.

Red.

Tekst pochodzi z książki „Nocą szukałam. Rekolekcje maryjne – zrób to (nie) sam”, ks. Michał Lubowicki

[zdjecie id="127073"][/zdjecie]

Promuj akcję na swojej stronie internetowej

Wklej kod na swojej stronie internetowej (750px x 200px)

#TrzymajsieMaryi
<a href="https://www.niedziela.pl/trzymajsiemaryi"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-trzymajsiemaryi-750x200.jpg" alt="niedziela.pl - #TrzymajsieMaryi" /></a>

Wklej kod na swojej stronie internetowej (300px x 300px)

#TrzymajsieMaryi
<a href="https://www.niedziela.pl/trzymajsiemaryi"><img src="https://www.niedziela.pl/download/baner-trzymajsiemaryi-300x300.jpg" alt="niedziela.pl - #TrzymajsieMaryi" /></a>

Jeżeli potrzebujesz banera o innym rozmiarze lub umieściłeś baner, napisz do nas: internet@niedziela.pl

2022-05-14 21:00

Ocena: +25 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#TrzymajSięMaryi: Biegnąca Maryja. Skąd wiedzieć, czy naprawdę się modlisz?

[ TEMATY ]

Maryja

Rozważania majowe

#TrzymajSięMaryi

Ks. Michał Lubowicki

Artur Stelmasiak/Niedziela

Zastanawiasz się, czy dobrze się modlisz, czy rzeczywiście się modlisz i czy naprawdę spotykasz w swojej modlitwie Boga? A do czego ostatnio „uruchomiła” cię twoja modlitwa? Do czego/do kogo, kończąc ją, poszedłeś z pośpiechem?

Dzień 5

CZYTAJ DALEJ

Wszędzie działa Bóg, tylko trzeba umieć Go zauważyć. Wiedział o tym o. Pio

2022-09-22 11:18

[ TEMATY ]

św. o. Pio

pl.wikipedia.org

Jak pięknie i dobrze jest żyć, mając pewność, że Ktoś wszystko przemyślał i zna sens. Wszędzie działa bowiem Bóg, tylko trzeba umieć Go zauważyć. Wiedział o tym Ojciec Pio.

Przez przypadek cię spotkałem…, przypadkiem się dowiedziałem, że…, przypadkiem zdarzyło się… Często słowa te można usłyszeć z ust wielu ludzi, może nawet sami je wypowiadamy. Zrządzenie losu, splot wydarzeń, traf, pech – to im przypisujemy niekiedy winę za zdarzenia, które nas spotykają… Czy naprawdę przypadek rządzi naszym życiem, wyborami i doświadczeniami?

CZYTAJ DALEJ

Licheń: zakończył się Kongres Młodych Osób Konsekrowanych

2022-09-26 07:32

Ponad 600 osób: sióstr i braci zakonnych, oraz świeckich konsekrowanych z całej Polski uczestniczyło w Kongresie Młodych Osób Konsekrowanych, który zakończył się dziś w Licheniu. Hasłem spotkania były słowa z Księgi Izajasza: „Powstań i świeć” (Iz 60, 1a). Czterodniowe wydarzenie było okazją do wysłuchania licznych konferencji ale też do dyskusji i nieformalnych rozmów w luźnej atmosferze.

Przesłanie do uczestników Kongresu przekazał kard. Raniero Cantalamessa. “To prawda, że w Kościele powszechnym jest spadek liczby praktykujących czy chrztów, itp. Ale także jest prawdą, że wśród wierzących jest coraz więcej osób, które wierzą naprawdę i w sposób osobisty, są zdecydowane i ich wiara i praktyka religijna jest owocem osobistego przekonania” - mówił kaznodzieja Domu Papieskiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję