Reklama

Archiwum

Niedziela 1/2023

Spis treści

Obserwator

Obserwator

Obserwator

6-7

życie kościoła

Rodzina Ulmów będzie beatyfikowana!
Krzysztof Tadej

Papież Franciszek 17 grudnia 2022 r. zatwierdził dekret o męczeństwie rodziny Ulmów i upoważnił Dykasterię Spraw Kanonizacyjnych do jego opublikowania. Decyzja Ojca Świętego oznacza, że Wiktoria i Józef Ulmowie oraz ich dzieci zostaną beatyfikowani.

Rodzina Ulmów będzie beatyfikowana!
Miłość mocniejsza niż śmierć
Z ks. dr. Witoldem Burdą rozmawiał Krzysztof Tadej

Włączenie do procesu beatyfikacyjnego nienarodzonego dziecka sprawiło, że był on unikatowy w historii Kościoła katolickiego. Ta decyzja niesie istotne przesłanie dla współczesnego człowieka. O heroicznej postawie Ulmów z ks. dr. Witoldem Burdą, postulatorem ich procesu beatyfikacyjnego, rozmawia Krzysztof Tadej.

Miłość mocniejsza niż śmierć
Wyzwanie dla współczesnego świata
Abp Adam Szal - metropolita przemyski

Jestem bardzo wdzięczny Panu Bogu i papieżowi Franciszkowi. To wielka radość dla całego Kościoła powszechnego, dla naszej ojczyzny, dla archidiecezji przemyskiej i dla pięknej parafii w Markowej, w której w czasie II wojny światowej w domach mieszkańców znalazło schronienie ok. dwudziestu osób narodowości żydowskiej.

Wyzwanie dla współczesnego świata
Tydzień w Kościele
Rubrykę przygotował Tomasz Musiał

Tydzień w Kościele
Robiłem to, co było potrzebne
Rozmawia: Grzegorz Polak

Ojciec Andrzej Fecko, werbista, wieloletni misjonarz w Angoli, opowiada o swojej pracy.

Robiłem to, co było potrzebne
Drogowskaz do Betlejem
Anna Murawska

W uroczystość Objawienia Pańskiego na ulice kilkuset polskich miast wyruszy doroczny Orszak Trzech Króli. Wielkie uliczne jasełka cieszą zgromadzonych swymi barwami, kolędowym śpiewem i spontanicznością uczestników już od 15 lat.

Drogowskaz do Betlejem

20-27

Kącik dla dzieci

Kolorowanka

50-51

Wybrane artykuły z edycji diecezjalnych

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję