Reklama

W diecezjach

Diecezja kaliska: niedziela wsparcia budujących się kościołów

W diecezji kaliskiej trwa budowa dwóch kościołów parafialnych: kościoła pw. św. Jana Pawła II na os. Dobrzec w Kaliszu oraz kościoła pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego na os. Chmielnik w Kaliszu. Biskup kaliski prosi wiernych, aby w duchu solidarności wsparli modlitwą oraz środkami finansowymi budowę tych świątyń.

2024-05-24 17:03

[ TEMATY ]

Kalisz

budowa kościoła

http://www.parafiajanapawla2.pl

Projekt nowego kościoła św. Jana Pawła II w Kaliszu

Projekt nowego kościoła św. Jana Pawła II w Kaliszu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Bp Damian Bryl podkreśla, że wznoszenie kościołów wymaga wielkiego nakładu czasu, sił i środków materialnych. - Wierni obu wspólnot wraz ze swymi duszpasterzami niestrudzenie podejmują wysiłki, aby móc cieszyć się własną świątynią - napisał biskup kaliski w komunikacie do wiernych diecezji kaliskiej.

W niedzielę, 2 czerwca, przed wszystkimi kościołami diecezji kaliskiej przeprowadzana będzie zbiórka ofiar do puszek przeznaczona na budowę wspomnianych dwóch świątyń parafialnych.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Najbardziej wzniosłym, a jednocześnie najbardziej podstawowym aktem Kościoła, w którym wyznaje on wiarę w Boga Trójjedynego i oddaje Mu uwielbienie jest liturgia. Liturgia, która jest czynnością świętą, potrzebuje właściwej przestrzeni, czyli miejsc, w których wierni mogą gromadzić się dla jej celebrowania. Stąd praktyka budowania świątyń, które - poświęcone Bogu - stają się miejscami świętymi, domami modlitwy i celebracji sakramentów świętych. Takimi miejscami są nasze kościoły, które dla wspólnot parafialnych stanowią centrum życia duchowego, szczególnie przez sprawowaną tam Eucharystię - czytamy w komunikacie.

Reklama

Biskup kaliski dziękuje diecezjanom, którzy w roku ubiegłym wsparli dzieło budowy nowych kościołów w diecezji kaliskiej. - Zwracam się do was, drodzy diecezjanie, z prośbą, aby i w tym roku - na miarę swoich możliwości - wesprzeć dzieło budowy tych świątyń - prosi bp Bryl i zachęca także do modlitwy w tej intencji.

Komunikat zostanie odczytany w najbliższą niedzielę, 26 maja, w uroczystość Najświętszej Trójcy, we wszystkich parafiach diecezji kaliskiej.

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kalisz: odpust ku czci św. Mikołaja - patrona katedry

[ TEMATY ]

św. Mikołaj

Kalisz

wikipedia.org.pl

Katedra w Kaliszu

Katedra w Kaliszu

Współcześnie św. Mikołaj stał się symbolem prostego i łatwego dostatku dającego człowiekowi chwilowe poczucie samozadowolenia, które nierzadko zabija głos sumienia – mówił o. Arnold Chrapkowski, generał zakonu paulinów, który przewodniczył sumie odpustowej w katedrze kaliskiej mającej za patrona św. Mikołaja.

Witając wiernych proboszcz kaliskiej katedry wskazał, że św. Mikołaj prawie 770 lat jest patronem tej świątyni. - Wpatrujemy się w przykład jego życia. Od niego uczymy się miłości do Boga i bliźnich. Wzywamy wstawiennictwa naszego świętego patrona, abyśmy podobnie jak on w codziennym życiu realizowali Ewangelię Chrystusa oraz potrafili troską otoczyć ludzi biednych, potrzebujących duchowego i materialnego wsparcia – powiedział ks. prał. Adam Modliński.

CZYTAJ DALEJ

Diecezja bydgoska: zmiany personalne 2024

2024-06-11 14:20

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

Ordynariusz diecezji bydgoskiej bp Krzysztof Włodarczyk dokonał zmian personalnych wśród duchowieństwa diecezji bydgoskiej.

Z dniem 3 czerwca:

CZYTAJ DALEJ

Komisje synodalne powołane

2024-06-22 12:38

Tomasz Lewandowski

Przewodniczący komisji synodalnych dekrety odebrali w kaplicy Kurii Metropolitalnej.

Przewodniczący komisji synodalnych dekrety odebrali w kaplicy Kurii Metropolitalnej.

Na podstawie refleksji nad syntezami parafialnymi abp Józef Kupny powołał 18 czerwca pięć komisji synodalnych i mianował ich przewodniczących. Są to:

1. Synodalna parafia misyjna – przewodniczący ks. Janusz Gorczyca.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję